SON HABERLER

YARISMA: Fikirleriniz Bizim İçin Önemli!

“Türk kültüründe yetişmenin en güzel yanları damak zevkimizin çok geniş olması ve de misafirperverliği, insanları nasıl mutlu edeceğimizi biliyor olmamız. Bildiğiniz üzere son 2 yıldır ülkemiz yarışmaya katılmıyor. Buna rağmen biz Eurovision’dan vazgeçmiyoruz. Özellikle bu sene Kopenhag’a bir ekip olarak ESCin5 ekibi olarak geldiğimiz için  insanlara Türkiye’nin yarışmadan tamamen kopmadığını göstermek istedik ve elimize geçen her fırsatı insanlara bunu aşılayarak değerlendirdik. Bu fırsatlardan biri ise meşhur Türk lokumumuzu Türkiye’den Kopenhag’a kadar taşımak oldu. Üzerlerine sitemizin adını ve Turkish delight yazısını ekledik ve içlerine lokumlarımızı koyduk ve bu kutuları Delegasyonlara, sanatçılara, yapım ekibine basına ve fanlara dağıttık.

Her dağıttığımız lokumda çok içten gülümsemeyle karşılaştık. İkram kültürüne ve böyle lezzetli bir tatlıya sahip olmayan Ülke vatandaşları içinse çok daha hoş bir durum oldu. Her lokum tadışlarında ise “Türkiye keşke yarışmada olsa, geri dönün” yakarışlarını duyduk!”

Bu cümleleri 11 Mayıs günü Kopenhag’da kurmuş ve “Kopenhag’da Lokum Keyfi!” haberimizle sizinle paylaşmıştık. Biz kültürümüzü Eurovision’a taşıma heyecanını Viyana’da da gerçekleştirmek istiyoruz. Lokum elbette ki bir gelenek haline geldi, gelecek ama aynı zamanda yeni taze fikirler de istiyoruz! Sizin de bu gelenekte bir payınız olmasını ve bu sayede bizden geçtiğimiz Eurovision’lardan getirdiğimiz özel hediyelerden kazanmanızı istiyoruz!

Fikirleriniz bizim için önemli! O halde durmayın paylaşın bizimle!

Sizce Eurovision’a ülkemizin hangi kültürünü nasıl taşıyalım?

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

About Helin Ege Tok (120 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Floransa/İtalya Okul/ Bölüm: Floransa Üniversitesi /İletişim Bulunduğu Eurovisionlar: 2004, 2011, 2012, 2013, 2014,2015,2016 Referanslar: Delegation of San Marino, Ogae Türkiye(Onikipuan), Ogae İtalya, Esctunes
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top