SON HABERLER

Makedonya İçin 100 Şarkı!

Makedonya Radyo Televizyonu MRT, dün, 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Makedonya’nın şarkısı olabilmek için 100 resmi başvurunun onaylandığını duyurdu.

jana-burceska-macedonia-eurovision-2017

Kasım ayında direkt seçim yöntemi ile MRT tarafından temsilci belirlenmiş ve açıklanmıştı. 2017’de Makedonya’yı 23 yaşındaki genç şarkıcı Jana Burceska temsil ediyor. Jana, 2011 yılında İdol yarışmasında 5. olmuş; 2012,2013 ve 2015’te ise ülkesini Eurovision’da temsil edebilmek için Üsküp Festivali’ne katılmıştır.

Jana için Aralık ayında şarkı alımlarını başlatan MRT şarkı alımlarını durdurdu ve resmi olarak onaylanan 100 şarkı üzerinde çalışmalara başlandı. Bakalım bu 100 şarkı arasından Eurovision’da başarıyı yakalamak için Makedonya hangi şarkıyı seçecek?

Bana kalırsa Makedonya, etnik bir pop şarkısı ile yarışmaya katılmalı. Genç ve modern bir altyapısı olmalı şarkının. Bir de Akdeniz ve Balkan esintileri katılırsa işte o zaman Makedonya yarışmada iyi bir başarı yakalayabilir. Çok mu şey istedim acaba 🙂

Çok yakında göreceğiz..

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top