SON HABERLER

It’s Vienna Calling: Vol.3

Hallo Meine Lieben*

Viyana’daki 4 günümüzü ben anlatıyorum sevgili okuyucularımız. Latifciğimin günlüğünden sonra bayrağı ben elime alarak 4. günümüzden devam etmek istiyorum. Yukarda da dediğim gibi Merhaba sevgi böceklerim* diyerek yazıya başlıyoruz sevgili Eurovision severleri.( Bakar mısınız ne kadar çok sevgi kelimesi kullanmışım.)

Sabah güne yine hızlı başladık. Bir koşuşturmacayla duşlar alındı, lokumlar paketlendi ve çantalar hazırlandı. Arenanın yolunu tutuk ki burada bir ayrıntı girmek istiyorum arenaya yürüyerek sadece 15 dk sürüyor biz otobüs ve metro kullanıyoruz ve daha da kısalıyor bu süre.(geçen sene arenaya ulaşmak en az 45 dk idi o yüzden belirtmek istedim) Viyana o kadar mükemmel bir organizasyon yapmış ki her şeyi düşünmüşler, hiç bir sorun yaşamadık şimdiye kadar.

Günün ilk ülkesi ile başlamak istiyorum paragrafa Sırbistan. Tek kelimeyle çılgındı. Bojana çok tatlıydı. Yaptığı her harekette her mimikte insanın yanaklarını sıkası geliyor. Provaları çok güzel geçirdi. Sesi çok güçlü ve yakından o kıvırcık saçlarıyla çok şeker duruyordu. Onunla yaptığımız röportajı buradan izleyebilirsiniz.

Ekran Resmi 2015-05-13 19.11.55

İkinci prova sırası Macaristan’ındı. Macaristan sahnede baya sönük kaldı. Boggie’nin soğuk mizacı performansı kötü etkiliyor diye düşünüyorum. Röportajda da bir o kadar soğuk davrandı zaten. Ama şarkının finale çıkacağını düşünüyoruz çünkü verdiği mesaj Avrupalıların sürekli tav olduğu “aaa barış için söylüyor yaaa” triplerine paralel. Röportajı buradan izleyebilirsiniz.

Belarus provası çok güzeldi. Sahnede Maimuna’yı dekor gibi kullandıklarını düşünüyoruz. Çok geri planda kalmış. Uzari’nin karizması bütün şovu götürdü. Röportajımızı tabiki de nereden bulacağınızı biliyorsunuz 🙂

Belorussian representatives Uzari and Maimuna have a message for you!

A video posted by ESCin5 (@escin5) on

Rusya’nın provası çok etkileyiciydi. Sahnede çok beyaz kalmışlar ama şov gerçekten güzeldi. Ayrıca beyaz elbisesi so nays, tüvelf points. Kendileri ilk basın toplantısından sonra röportaj vermeme kararı almışlar. Artık 2. prova gününe diye biz de sonraki ülkemizi beklemeye başladık.

Bir sonraki ülke Danimarkaydı. Seçildikleri ilk günden beri bu kadar eğlenceli bir grup olacaklarını düşünüyorduk zaten.(Ertesi gece olanlardan dolayı neden böyle söylediğimi anlayacaksınız, anlatacağım.) Şovları Danimarka mgp’nin aynısıydı, ekstra bir şey yoktu. Röportajımızı izleyin!!

Ve Ve Ve sıradaki ülke Arnavutluktu. Güzeller güzeli Elhaida (Ilayda) Dani çok güzel şarkısıyla sahnedeydi. Fakat bizi hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Sahne performansı çok sönük ve sade kaldı. Yakından bu kadar samimi, tatlış ve sıcakkanlı bir temsilci olamazdı.

Ekran Resmi 2015-05-13 16.06.27

Romanya olması gerektiği gibiydi. Bana kalırsa senenin en kötü şarkısı. Sıkıcı bir grup olduklarını düşünürken yanıldığımı anlayacaktım. Çok samimilerdi ve Türkiye’yi çok sevdiklerini söylediler.

Sıradaki ülke günün son ülkesi olan Gürcistan’dı. Provası harikaydı. Bana göre günün en iyi provasıydı. Tanıştığımız zaman anlayacaktık, kendisi çok tarz ve havalı bir kadındı. İnanılmaz tatlıydı ve Ege’nin saçlarına bayıldı. Maalesef bazı teknik problemlerden ötürü röportajımızı yayınlayamıyoruz. Ama ikinci provalardan sonra bir röportaj daha ayarlayacağız.

Georgian representative Nina Sublatti has a message for you!

A video posted by ESCin5 (@escin5) on

Akşam vakti çökünce, gitme vakti gelince, gün bitince, presscenter gönüllüleri bizi artık gidelim diye kovdular. Şaka bir yana önümüzde arkamızdalar güzeller. Gece U4 adlı bir mekanda “Eurovision Jam Night” vardı. Benim de karnımda ağrı… Gecenin benim için cehennem olacağını anlamalıydım..

Gece benim için erken bitti. 12’ye doğru eve döndüm bizimkileri orada bırakıp. Ben oradayken olaylar olmadı değil tabi. Gecenin en büyük dedikodusunu veriyorum. Elina Born sarhoş oldu. Düşünün ben 12 gibi çıktım mekandan o o saatte sarhoştu. Stig Rasta bu durumdan çok rahatsızdı. Stig bütün gece sinirden kudurdu. Elina çalan her şarkıda kendini kaybedip dans ediyordu. Benden sonra ESCin5 melekleri Danimarka temsicileriyle dans etmişler. Öğrendiğim bir şey daha var, onlar mekandan ayrılırken Elina hala dans ediyormuş.

Gelelim 13 Mayıs 2015’e. Guten Morgen! diyerek başlıyorum yeni bir günü anlatmaya. Günün ilk provası Litvanya’ydı. Çok renkli bir sahneleri ve kafa karıştırıcı bir performansları vardı. Ekranda çok fazla renk var ve Litvanyalı kızın elbisesi hiç nays değildi. Çok sıcak kanlı ve sohbet insanlardı.

11263877_10152985947588897_1495329240_n

Irlanda’nın provası olması gerektiği gibiydi(aynı romanya gibi) Nasıl sıkıcı, nasıl sıkıcı. Allah var kızıcağız da bir o kadar tatlı, şeker ve Türkiye’yi çok seviyordu.

San Marino’nun provası beklediğimden çok daha güzeldi. Şarkıyı sevmememe rağmen sahnede görünce çok ısındım ve hoşuma gitmeye başladı. Kendileriyle röportaj yapamadık çünkü onlarda tıpkı Rusya gibi 2. prova gününde röportaj vermek istediler. Bekleyiniz efendim.

Knez ve Amber’den birlikte bahsedip bir an önce Norveçi anlatmak istiyorum. İkisi de inanılmaz tatlıydı. Verdikleri imajın aksine çok sıcakkanlı ve kibar insanlardı. Amber Türkiye’nin yarışmada olmayışına çok üzülüyor. Bir an önce yarışmaya dönmemizi istiyor.

Maltase representatives Amber has a message for you!!

A video posted by ESCin5 (@escin5) on

Veee gelelim Norveç’e. NASIL TATLIŞ, NASIL TATLIŞ, tam bir meine liebe. (bahsettiğim kişi tabiki de Debrah) Tarzı, saçı, başı, hareketleri… Mörland de idare ediyordu. Biz kazanacaklarını düşünüyoruz. Sade ve çok etkileyici bir performans. Ya mükemmel işte. Sanki biraz daha bahsedersem kötüleşecekmiş gibi duruyor. O yüzden girin youtube’a tekrar tekrar izleyin ilk provalarını.

11225817_10152985947228897_379013236_n (1)

Norwegian representatives Debrah and Morland have a message for you!

A video posted by ESCin5 (@escin5) on

 Günün son iki ülkesi Portekiz ve Çek cumhuriyetiydi. Çekler çok eğlenceliydi. Marta türkçe 10’a kadar saymayı biliyordu. Ve her bir sayıyı çek dilinden kelimelerle bağdaştırmış bize tek tek açıkladı. Daha fazlası için röportajlarımızı izleyin.

Yine en son çıkan biz olduğumuz için presscenterdan, yemek yiyecek yer bulmakta çok zorlandık. Gece 11de açık olan bir Thai restorantına sığındık ve noodle yedik. Bu gece Albertino Passage’a gidecektik. Albertino Passage buranın Reina’sı sayılabilecek kadar lüks ve gereksiz bir yermiş meğer. Mans Zelmerlöw oradaydı. Gece boyunca kendi ekibiyle takıldı ve yoğun ilgi vardı. Danimarkalı çocuklarda oradaydı. Birlikte bir ara dans ettik. Alkolün etkisiyle birlikte bütün Danimarka delegesi sahneye çıkıp baya dans ettiler. Çek Cumhuriyeti ve Arnavutlukta oradaydı. Sakin bir gece geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Ertesi gün neler olacaktı?? Takipte kalın :*

About Kemal Can Arat (62 Articles)
Yaş: 24 Şehir: Zürih Okul/Bölüm: University of Zürich, MSc Cancer Biology Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016 Referanslar: Infe Turkey
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top