SON HABERLER

İSVİÇRE 2017: GINTA BIKU! #srfesc

Selam millet! Geçtiğimiz haftalarda sizlere İsviçre ulusal finalinden bahsettiğimiz, adayları tanıttığımız bir haberimiz vardı. Bugün ise bir tık daha öteye gidiyoruz ve ulusal finalin favorisine bakıyoruz. Karşınızda Ginta Biku!

Ginta Biku, birkaç farklı tarzı içinde barındıran modern bir pop şarkısına sahip “CET AIR LA”. Şarkı İngilizce ve Fransızca. Nakarat kısmı oldukça akılda kalıcı ve harmonik. Geçtiğimiz günlerde şarkısını single olarak yayınlayan Ginta Biku, şarkının tamamen Fransızca versiyonunu da o single içinde yayınladı. Single çalışması birkaç gün içerisinde dijital platformlarda güzel bir başarı elde etti. Universal Music ile anlaşması olan ve birçok uluslararası iş yapan Ginta Biku, ulusal final için gerçekten büyük bir özveri ile çalışıyor gibi.

Ulusal final performansına son dokunuşları vermek için geçtiğimiz hafta Los Angeles’da çok özel bir ekip ve koreograf ile çalışan Ginta, geçtiğimiz günlerde İsviçre’ye döndü ve son provalarına devam ediyor. Dün akşam vokalleri ile ses provası gerçekleştiren Ginta, son 2 gün için bir yandan da sahne provalarını gerçekleştiriyor.

Ginta Biku uzun zamandır müzik dünyasında ve çok farklı alanlarda ilerliyor. 1 mini albümü olan Ginta Biku, bugüne kadar birçok ülkede sahnelerde yer almış ve çalışmalar gerçekleştirmiş. Farklı bir anlayışı olduğu belli.

Ginta Biku’nun ulusal final seçmelerindeki performansı da şöyle:

Şarkısı “Cet Air La”nın Fransızca versiyonunun klibi de bugün yayınlandı. Klibin çekimleri California’da gerçekleşti.

Onu daha yakından tanımak isterseniz, bu sayfalardan takip edebilirsiniz:
https://www.ginta.world/
https://www.instagram.com/gintabiku/
https://www.twitter.com/gintabiku/
https://www.facebook.com/gintabiku/

ENTSCHEIDUNGSSHOW
2017 #srfesc

Ulusal final bu pazar akşamı gerçekleşecek. Gecede 6 aday yarışırken, kazananı %100 halk oyları belirleyecek.

  1. Nadya – The Fire In The Sky
  2. Ginta Biku – Cet air là
  3. Michèle – Two Faces
  4. Freschta – Gold
  5. Shana Pearson – Exodus
  6. Timebelle – Apollo

Ginta Biku’nun en büyük rakibi ise Timebelle. Bakalım İsviçre’yi kim temsil edecek?

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top