SON HABERLER

Hello Europe, It’s is Kyiv Calling! 2

Pryvit usim z Kyeva! (Herkese Kiev’den merhaba!)

Bugün bizim buradaki altıncı günümüz ancak Eurovision provalarının üçüncü günü.  Akreditasyonlarımızı dört gün önce almamıza rağmen henüz her sene dağıtılan içinde press kit, shedule ve birkaç hediye bulunan çantalarımız dağıtılmadı.  Her gün yarın dağıtılacak diyorlar. Günlük schedulelar fotokopi olarak dağıtılıyor.  Çoğu gönüllüyle ingilizce anlaşmak zor. Çok net yanıt alamıyorsunuz. Basın merkezinde bulunan yenecek ve içecek her şey parayla satılıyor. Sanırım bir tek su bedava. Tabii ki şahsen ben son 7 yılda eli bol mükemmel organizasyonları görünce burası yeteri derecede misafirperver gelmedi. Bunun dışında, sanırım ancak bugün shuttle servisi başladı ve o da press center-eurovillage-euroclub arası gidiyor.  Vs vs… buraya dair henüz yaşadığımız kötü izlenimler bunlar.

Dün gece yani 1 Mayıs akşamı Euroclub’ın açılışı vardı. Biz biraz geç gidelim çok boş olur diyerek 11 sularında gittik ancak yine neredeyse kimse yoktu. Bizden önce Moldova sahne almış ve bizim girdiğimiz dakikalarda Ukrayna sahneye çıkmıştı. Eurovision şarkıları olan ‘Time’ dışında 3, 4 tane kendi Ukraynaca şarkılarını çaldılar ve tam anlamıyla birazcık mod kırıcıydı. Daha sonra DJ ile birlikte Eurovision şarkılarıyla klasik Euroclub başlamış bulundu. Sanırım ilk günler olduğu için çok fazla insan olmamasından süper eğlendiğimizi söyleyemem.

Sabah provaların yıldızı şüphesiz Avusturya’ydı. Nathan’ın bitmek bilmeyen ‘hayat ne güzel’ enerjisi ister istemez bütün basın merkezini de etkiledi.

Makedonya ise her ne kadar bu seneki sahnede tek olma furyasına kapılmış olsa da Jana’nın sahnedeki seksiliği ve kameralarla olan flörtü sayesinde gözlerinizi ekrandan ayıramıyorsunuz.

Bunun dışında burada basında en çok ilgi gören Malta, Macaristandı ve İrlanda. Benim şahsi fikrimse “ehh”.

Daha fazla bilgi, video ve fotoğraf için bizi İnstagram: @escin5 ve facebook: escinfive ‘tan takip edin!

About Maral Toprak (81 Articles)
Yaş: 21 Şehir: İzmir/Türkiye Okul/ Bölüm: Yaşar Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık Bulunduğu Eurovision'lar: 2015, 2016

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top