SON HABERLER

Gürcistan Seçimini Yaptı!

Komşu ülkemiz Gürcistan, dün akşam düzenlenen ulusal final ile Eurovision 2017 için temsilcisini ve şarkısını belirledi. Jüri ve halkın verdiği oyların kombine edilmesi ile zaferin sahibi “Keep the Faith” şarkısı ile Tako Gachechiladze oldu.

tako Gachechiladze eurovision ile ilgili görsel sonucu

Tako vs Nutsa!

Ulusal finalde 25 şarkıcı, Gürcistan’ı temsil etmek için yarıştı. İlk önce ilk 5 açıklandı ve son ikiye Tako ve Nutsa kaldı. Yarışmanın birincisi Tako olurken; ikincisi bizlerin O Ses Türkiye’den tanıdığı Nutsa oldu. Nutsa geçtiğimiz yıl O Ses Türkiye’de yarışmış ve Hadise’nin takımında yer almıştı.

“Keep the Faith” 
Gürcistan bu sene bizlere umut veren bir şarkı ile yarışıyor. “Keep the Faith” yani “İnancını koru” insanların, bu karanlık ve umutsuz günlerde inancını koruması ve umudunu kaybetmemesi üzerine kurulu bir şarkı. Şarkının performansı sırasında arka planda dünya çapındaki bazı siyasal, sosyal ve ekonomik problemler gösterildi. Türkiye’den de çarpıcı fotoğraf ve gazete başlıklarının yansıdığı performansı dün akşam oldukça konuşuldu.

Gürcistan’ın Eurovision’da 10.Yılı!
Gürcistan bu sene Eurovision Şarkı Yarışması’nda yer almalarının 10.yılını kutluyor. Gürcistan’ı ilk defa Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de görmüştük. 10 yıl içerisinde iyi başarılar kazanan Gürcistan, geçen seneki yarışmada ise büyük finalde 20. olmuştu.

Tako bu sene Gürcistan için nasıl bir başarı yakalayacak biz de merak ile bekliyoruz ama içimden bir ses diyor ki Gürcistan bu sene yükseklerde gibi.

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top