SON HABERLER

Finlandiya: Kiev için Norma John!

Saniyeler önce sona eren Finlandiya ulusal final şovu #UMK2017‘yi Norma John “Blackbird” isimli şarkısı ile kazandı.

Hem uluslararası jüri oylamasını hem de halk oylamasını kazanan Norma John, ballad bir şarkı olan “Blackbird”i Kiev’de Finlandiya adına söyleyecek.

normajn

#UMK2017

Ulusal final için oldukça güzel hazırlanıldığını söyleyebilirim. Eğlenceli bir şov izledik. Sunucumuz 2013 yılında Finlandiya’yı temsil etmiş ve Avrupa tarafından oldukça sevilmiş olan Krista Siegfrids idi. Gecede 10 aday yarıştı. İlk 5 ismin performansları beklentileri karşılamasa da, son 5 isim gerçekten geceye damga vurdu. Twitter’da #UMK17 hashtag’i dünya gündeminde ilk sıraya yerleşirken, birçok izleyenin tweeti canlı yayında ekranlara yansıtıldı. 01 numarada yarışan gecenin favorisi olan Emma geceyi üçüncü tamamladı. Tüm sonuçları aşağıda görebilirsiniz:

  1. Norma John “Blackbird” – 94 
  2. Zühlke  “Perfect Villain” – 74 
  3. Emma “Circle of Light” – 53 
  4. My First Band “Paradise” – 45 
  5. Anni Saikku “Reach Out For The Sun” – 43 
  6. Lauri Yrjölä “Helppo elämä” – 43
  7. Günther & D’Sanz “Love Yourself” – 37 
  8. Club La Persé  “My Little World” – 21 
  9. Alva “Arrows” – 15 
  10. Knucklebone Oscar & The Shangri-La Rubies  “Caveman” –

Gerçekten hoş bir ballad. Kiev’de Finlandiya için nasıl bir başarı kazanır bilemiyorum ama etkileyici bir yanı var. Piyano kısmını oldukça başarılı ve etkileyici bulduğumu söylemeliyim. Şarkının canlı performansı da oldukça güçlüydü. Gecenin kazanması gereken ismi Norma’ydı ve kazandı da.

Başarılar Finlandiya!🇫🇮

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top