SON HABERLER

Ermenistan 2014 temsilcisi AramMP3 ESCin5’a konustu!

Öncellikle röpörtaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz!

 1. Biz seni Eurovision sayesinde tanıdık. Ancak senin için bundan öncesi de var. Bize biraz müzik kariyerinden ve bu pozitif, eğlenceli adamdan biraz bahseder misin?

Dediğiniz gibi, bu eğlenceli adam şakalar yapmayı seviyor ve sorunlarının üstesinden esprileri ile geliyor. Aynı zamanda, bu pozitif adam müzik, sahne sanatları ve performanslar için tutku besliyor. Müzik kulağı çok iyi olan bir ailede yetiştim ve küçük yaşlarımda korolara katılarak müzik kariyerime başladım. Sonralarında birçok gösteride yer aldım. Böylece sahneye ve müziğe olan sevgim iyice arttı. Böylece, şimdi kendimi müzisyen, komedyen, spiker ve farklı televizyon şovlarında sunuculuk yapan biri olarak tanıtıyorum.

 1. Eurovision’da yarışmaya nasıl karar verdiniz?

Ermenistan ulusal kanalına yaptığım başvuru Kabul edilince resmi olarak sürece başlamış oldum.  Yeni yıla girerken Televizyon şovunda Ermenistan’I temsil edeceğim açıklandı. Bu benim için sürpriz gibiydi.

 1. Şarkınızı bize biraz anlatır mısınız? Bize vermek istediği mesaj nedir?

Şarkının verdiği ana mesaj kısaca: Aşk için savaşmak. Şarkım aşkı anlatan bir ballad şarkı. Ve aşk, hayat biçimine, cinsiyete, yaşa veya uzmanlık alanına göre değişmez. Dünyadaki herkese söylemek istediğim şey onların yalnız olmadıklarıdır ve aynı zamanda, ne olursa olsun hiç bir şekilde aşklarından vazgeçmemeleridir. Bence şarkım insanların bir kez daha düşünmesini sağlayarak onların hayatlarındaki değerleri, onlara neyin ilham verdiğini ve onları neyin mutlu ettiğini hatırlatacak. Umarım şarkımı dinledikten sonra, insanlar sevdiklerini öpmek isteyeceklerdir.

 1. Ermenistan her sene çok iyi şarkılarla katılıyor ve her sene favoriler arasında yer alıyor ancak bu sene diğerlerinden farklı olarak birinciliğin en büyük adayı olarak gösteriliyor. Üstelik şarkınız bu yılki şarkılar içinde Youtube’da en yüksek izlenme rekoruna sahip.Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunun çok güzel olduğunu düşünüyorum J.  Takımımda benimle birlikte çok çalışan bütün insanlara teşekkür ediyorum. Bu durum bizim yalnız olmadığımızı gösteriyor. Umarım aynı desteği 6 Mayısta da alacağım.

 1. Şarkı üstünde birkaç değişiklik yapacak mısınız?

Şarkı üzerinde çalışırken çok zaman ve büyük emekler harcadık, bu yüzden Kopenhag’daki performansımda çok büyük değişiklikler beklemeyin.

 1. Eurovision’un sizin için anlamı ne? Bir Eurovision fanımızınız?

Küçüklüğümden beri Eurovision’u izliyorum. En az Rus şarkıcı Alla Pugacheva’nın şarkısı kadar Celine Dion’un performansını da hatırlıyorum. Evimde, televizyonumun karşısında oturup izlediğim, görkemli bir müzik organizasyonu. Ermenistan 2006 yılında katıldığından beri benim için daha da özel olmaya başladı Eurovision.

 1. Bu sene yarışacak diğer şarkıları dinlediniz mi? Evet ise sizin favoriniz hangi ülke?

Evet, tabi ki! Hepsini dinledim. Yarışmacıların hepsi çok yetenekli ve çok profesyonel bir bakış açıları var. Bu seneki Eurovision’da sevdiğim nokta herkes kendine yakın şarkılar bulabilmesi. Bu senenin özelliği ballad ve dans şarkılarının eşit bir şekilde dağılmış olması. Bu eşitliği seviyorum!  Favorilerime gelince, onlar hakkında twitter hesabımda paylaşımlar yapıyorum. Beni bu adresimden: twitter.com/Aram_Mp3 takip ederek onlar hakkında siz de yorum yapabilirsiniz.

 1. Bize biraz gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz? Eurovision’dan sonra ne olacak?

Eurovision’dan sonra ilk solo albümü çalışmalarıma devam etmek istiyorum. Umuyorum ki 2014’ün sonlarında doğru albümüm çıkacak ve yeni şarkılarım sizlerle buluşacak!

 1. Şimdi sıra yıldızlar ne sever isimli bölümümüzde! Sana vereceğimiz iki şeyden birini düşünmeden seçmeni istiyoruz. Umarım hazırsındır!
 • Müzisyen olmak mı Komedyen olmak mı?

Müzisyen olmak!

 • Piyano mu gitar mı?

Gitar

 • Bira mı şarap mı?

Şarap

 • Cd satın almak mı kitap mı?

Kitap almak

 • İngilizce söylemek mı Ermenice mi?

Şarkı söylemek 🙂

About Kemal Can Arat (62 Articles)
Yaş: 24 Şehir: Zürih Okul/Bölüm: University of Zürich, MSc Cancer Biology Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016 Referanslar: Infe Turkey
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top