SON HABERLER

ANALİZ: Yunanistan 2015

Herkese hayırlı güzellik dolu bir cuma diliyor ve hemen analiz serimize Yunanistan ile devam ediyoruz!

Bu sene Yunanistan’ı Maria Elena Kyriakou, ulusal finalini kazanarak One last breath isimli şarkı ile temsil etmeye hak kazandı!

maria-elena-kyriakou-564x400 (1)

Yunanistan’da görmeye alışkın olduğumuz gibi bu seneki yarışmacı da Kıbrıs, Larnaca kökenli.

1996 yılında 12 yaşında katıldığı Kıbrıs Çocuk Şarkıcılar Yarışmasını kazanmış. 2 yıl Yunanistan’ın Ioanna şehrinde okuyup daha sonra kendi ülkesine geri dönme kararı almış ve Üniversite hayatına Kıbrıs’ta devam etmiş. 2006 yılında Yunan Edebiyatı ve Humanizm mezun olmuş ve Profesör olarak çalışmaya başlamış.

2014’te 29 yaşında O Ses Yunanistan’ın ilk bölümüne katılma kararı almış. Despina Vandi’nin takımında yarışan Elena, yarışmayı birinci bitirmesiyle MINOS EMI isimli müzik firmasıyla anlaşma imzalamış.

Yarışmada sergilediği en popüler performansı: (Christina Aguilera – Hurt)

2014 yazında Eros Ramazzotti’nin Un Angelo Disteso Al Sole isimli şarkısını yunancaya uyarlamış ve yayınlamıştır.

Elena mesleği gereği Yunanistan’da olsa da zamanın çoğunu üç çocuğu ile Kıbrıs’ta geçiriyormuş. Bununla birlikte ekstra yardıma ihtiyacı olan öğrencilerine de vakit ayırmayı ihmal etmiyormuş. Hayatında önemli bir şey olmadan veya yapmadan her zaman kliseyi ziyaret edermiş. Bunun kendisini sakinleştirip rahatlattığını ve inancını güçlendirip motive ettiğini düşünüyormuş.
Şarkısı hakkındaki düşünceleri de şarkının herkese hitap ettiği ve özellikle kendisi için önemli bir yeri olduğu çünkü aşk ve kalp kırıklıklarıyla çok fazla uğraşmış ve hayatında büyük rol oynamış. İnsanların Yunanistan’dan beklemeyeceği bir şarkı olduğunun da altını çiziyor Elena. Bu yüzden de Yunanistan adına farklılık yarattığı için kendisi epey bir mutlu.
One Last Breath
ESCin5, Yunanistan için ne diyor?
Helin Ege: Ballad olması beni hayalkırıklığına uğrattı diyebilirim ama bunun yanında şarkı güzel fena değil. Sadece İngilizce aksanini düzeltse iyi olur. 6 puan
Tolgahan: Yunanistan’dan beklenilmeyen hareketler bunlar. “Sen Yunanistan’sın, bu şarkı ne?” dedirtiyor adeta. Maria Elena gerçekten çok güzel bir kadın ama şarkısı çok vasat bir ballad. 2 puan!
Kemal Can:  Çok beğeniyorum! İlk başlarda üzülüyordum ama gerçekten iyi bir seçim yapmışlar. Go Ellada! 7 Puan
Maral: Sözleri güzel fakat solist aksanını düzeltirse bir kez dinleyebilirim. Puanım 4
Latif Can: Çok klasik çok bayağı bir esc şarkısı. Yunanistan tarzı bir şarkı hiç değil hele geçmişinde Horepse olan bir ülkeden böyle bir şarkı… 6 puan
Berkay: Yunanistan’ı bir kez olsun böyle gördüğüm için mutluyum, her ne kadar çok iyi olmasalarda. 3 puan
Hamdi: Ne kadar “ela” sarkisini harcadıkları icin üzülsem de, uzun zaman sonra Yunanistan’ın bu yılki gibi bi sarkıyla katılması hoşuma gitti. Sarki ve ses güçlü fena değil. Umarım diğer sarkılar arasında kendini unutturmaz. 7 puan.

About Helin Ege Tok (120 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Floransa/İtalya Okul/ Bölüm: Floransa Üniversitesi /İletişim Bulunduğu Eurovisionlar: 2004, 2011, 2012, 2013, 2014,2015,2016 Referanslar: Delegation of San Marino, Ogae Türkiye(Onikipuan), Ogae İtalya, Esctunes
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top