SON HABERLER

ANALİZ : İsviçre 2015

Hepinize keyifli bir hafta sonu diliyor ve analize hızla devam ediyoruz! Bugünkü ülkemiz İsviçre!

İsviçre’yi 24 yaşındaki genç yıldız Melanie Rene temsil ediyor.

Melanie Rene

1 Eylül 1990 Cenevre, İsviçre doğumlu olan Melanie’nin müziğe olan tutkusu küçük yaşlarda fark edildi. 7 yaşındayken sahne sanatları ile ilgilenmeye ve şarkı sözü yazmaya başladı. Ufak çaplı birçok etkinlik ve festivalde sahneye çıktı.

2009 yılında Romanya’nın Braila şehrinde yapılan bir yarışmayı kazanarak yeteneğini ispatladı. Müzik eğitimine 2010’da Birleşik Krallık başkenti Londra’da Modern Müzik Akademisi ile devam etti.

“Time To Shine” 

Londra’da müzik eğitimini sürdürürken ortaya çıktı Eurovision’da yarışacağı “Time to Shine”. Melanie’nin bu şarkıyla anlatmak istediği: insanların kendi içlerindeki gücün farkında olmaları ve eğer isterlerse her şeyi değiştirebilecekleri üzerineymiş. Şarkının özgür bir ruhu ifade ettiğini belirtmiş.

Die große Entscheidungsshow zum ESC2015

Melanie, ülkesini 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek için İsviçre Televizyonu’na başvurmuştur. Yarışmaya katılımı onaylanan Melanie, “Büyük Seçim Şovu” isimli ulusal finalde yarışacak 6 şanslı adaydan biri olmuştur.

31 Ocak 2015 gecesi düzenlenen ulusal finalde, halk oylaması (50%) ve jüri oylamaları (50%) kombine edilerek yarışmanın kazananı “Time to Shine” adlı şarkıyla Mélanie René olmuştur.

Şarkının sözü ve müziği kendisine aittir. Şarkının resmi video klibi 18 Mart günü yayınlanmış ve şu ana kadar 210.000+ izleyiciye ulaşmıştır. İsviçre şu an bahislerde 37.sırada yer alıyor.

Neden Eurovision? 

Melanie için Eurovision çocukluk hayallerinin gerçekleşmesiymiş. Ülkesini uluslar arası bir platformda, milyonların önünde, tüm kalbi ve tutkusu ile temsil etmek onun için büyük fırsat ve gururmuş.

ESCin5, İsviçre için ne diyor?

Tolgahan : İsviçre ulusal finalinde de favorim Melanie’ydi. Kazanmayı gerçekten hak etti. İyi bir şarkı. Güzel ve farklı bir şov ile güzel bir derece alabilir. 7 puan!

Maral : Harika ses, harika şarkı. Melanie harikasın! 12 puan!

Berkay : İmajı Joan Franka’yı anımsatan şarkısı da parlayacak gibi duran bir kızımız var burada. Parlarken patlamasın da… 4 puan!

Helin Ege : İlginç bir şekilde bu yıl en çok dinlediğim şarkı. Haliyle de inanılmaz seviyorum. Umarım hak ettiği iyi dereceyi alır. 12 Puan

Latif Can :  Kötü bir şarkı. Hele ki o elemelerdeki şarkıları dinledikten ve elenen müthiş şarkıları hatırlayınca bu şarkıdan onlarca kez soğuyorum. 2 puan!

Kemal Can : Çok güzel şarkı ama canlı performansını izleyince hayal kırıklığına uğramıştım. Eski versiyonu sahnede çok sönük kalıyordu. Belki yeni versiyonu daha güzel duracak sahnede, göreceğiz. 7 Puan!

Hamdi : Nakarati bana 2000’li yillardaki Eurovision’lari hatirlatiyor. Eurovision kurallarina uygun, calisma ve emek eseri olduğu belli. Top 10 dan asagida olmamali. 10 puan!

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top