SON HABERLER

ANALİZ : Hırvatistan 2016

Analizde bugünkü durağımız Hırvatistan!

2 yıllık bir aradan sonra yeniden Eurovision Şarkı Yarışması’na dönen Balkan ülkemiz Hırvatistan’ı, Nina Kraljić temsil ediyor.

Nina Kraljić

4 Nisan 1992 Lipovljani, Hırvatistan doğumlu olan genç şarkıcının Hırvatistan’da adının duyulması 2009 yılına dayanıyor. 2009 yılında, “Got Talent” yarışmasının Hırvat versiyonuna katılan Nina, yarışmanın finaline kadar yükselmiş ve finali 10. olarak tamamlamış.

The Voice of Croatia!

Nina, 2015 yılında,  (Najljepši glas Hrvatske 2015)  O Ses Hırvatistan  isimli yarışmaya katılmış ve birçok başarılı performans gerçekleştirmiştir. Yarışmanın  büyük finaline kalan Nina, yarışmayı birinci olarak tamamlamıştır.

Farklı duruşu ve sesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Nina, yarışmayı kazanmasından hemen sonra “Zaljuljali smo svijet” isimli single çalışmasını yayınlamıştır ve güzel bir başarı yakalmıştır.. 2016 yılının başlarında da Hırvatistan Müzik Ödüllerine aday gösterilme başarısını göstermiştir. Ayrıca, Radio HR2’de “Yılın En İyi Çıkışı” olarak seçilmiştir.

Eurovision 

Hırvatistan Radyo Televizyonu HRT, 61.Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkelerini temsil edecek ismi direkt seçim yöntemi ile belirlemiştir. 24 Şubat 2016 günü, Hırvatistan temsilcisi olarak ismi açıklanmıştır.

9 Mart 2016 günü ise Eurovision için hazırladığı “Lighthouse” isimli İngilizce şarkıyı resmi olarak yayınlamıştır.

Sözleri  Andreas Grass, Nikola Paryla’ya ait olan, müziği ise Thorsten Brötzmann’a ait olan şarkının video klibi de 21 Mart günü resmi olarak yayınlanmıştır.

ESCin5 ne diyor?

Tolgahan : Hırvatistan için farklı ama Eurovision için artık alışılmış türde bir şarkı bence. Nina’nın sesi gerçekten güzel yalnız. İyi ve farklı bir performansla finali görürler. 4 puan!

Helin Ege : Kadının sesi bu kadar çekilmezken herkes nasıl bayıldı ben hiç anlayamadım. Kadının sesine tahammül edemediğim için şarkıyı dinleyemiyorum da zaten. 2 puan!

Latif Can : Kızın köylü suratlılığı. İlk başta itici olsa da sonradan kendini sevdiren bir şarkı. Özellikle nakaratlardaki nameler insanı şarkıya çeken kısım. Ama finale çıkma şansı çok çok az. 3 puan!

Maral : İdare eder. 2 puan!

Kemal : Herkes ne buluyor bu şarkıda anlamıyorum. Şarkı fena değil ama kızın iticiliği Hıravtistanın işini yokuşa sürecek gibi bu sene. Puan 2!

Nazif : Kusura bakmasınlar, dinleyemiyorum, 1 puan.

Ersin :Hırvatistan’ın en iyilerinden.Ama son karar için sahneyi bekleyeceğim. Şimdilik 4 Puan!

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top