SON HABERLER

ANALİZ : Danimarka 2016

Merhabalar 🙂 Bugün Danimarka ile karşınızdayız!
Danimarka’yı İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek olan 61.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Lighthouse X gurubu “Soldiers of Love” isimli şarkıyla temsil edecekler.

Lighthouse X

Lighthouse X grubu kendilerini bir görevi üstlenmiş bir grup olarak tanımlıyor. Dünyayı müziğin gücü ile daha güzel bir yer haline getirmek. Bu misyon ile müzik dünyasına giren grup Søren Bregendal, Johannes Nymark ve Martin Skriver‘den oluşuyor. Lighthouse X grubu, birçok zorluklara karşı hayatlarına devam etmeye çalışan insanlara yardım etmeyi amaçlayan, kar amacı olmayan, festival ve etkinliklerde yer alıyorlar. Yani grup başlangıçta sahip oldukları misyonu yerine getirmeye çalışıyor.

2014 yılında ilk stüdyo çalışmaları olan “Kærligheden kalder” isimli tekli yayınlanmış ve bu tekli Danimarka listelerine girme başarısı göstermiş. Grup daha sonra “Hjerteløst” isimli ikinci tekli çalışmasını; 16 Şubat 2015’te ise de ilk EP çalışmalarını yayınlamış. 2015 yılının ilerleyen aylarında ise “It’s a Brand New Day” ve “Home” isimli iki İngilizce şarkı yayınlamışlardır.

Dansk Melodi Grand Prix 2016

Lighthouse X grubunun, Danimarka’nın ulusal finali olan DMGP 2016‘da yarışacağı açıklanmıştır. 13 Şubat 2016 gecesi gerçekleşen finalde “Soldiers of Love” şarkıları ile süper final aşamasına yükselen grup en yüksek oyu almayı başararak ülkelerini Eurovision 2016’da temsil etmeye hak kazanmıştır.

Eurovision 2016 

Stockholm biletini kapan gençler, ülkelerini “Soldiers of Love” isimli şarkı ile temsil edecekler.

“Soldiers of Love” Sebastian F. Ovens, Daniel Lund Jørgensen ve Katrine Klith Andersen tarafından yazılmış ve bestelenmiştir. Şarkının yazımında ve yapında Lighthouse X grubunun da emeği de vardır. Şarkının single sürümü 8 Ocak 2016’ta yayınlanmıştır.

*Bu arada grup üyelerinden olan Johannes, Danimarka’da düzenlenen 2014 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İtalya‘nın ekibinde yer almış ve performans esnasında klavye çalmıştır.

Geçtiğimiz sene finali göremeyen Danimarka bakalım bu sene “Aşkın Askerleri” ile neler yapabilecek?

ESCin5 ne diyor?

Tolgahan: Nakaratı akılda kalıcı, severek dinlediğim hoş bir şarkı. 3 puan!

Helin Ege : Çok klasik, çok klişe ancak ilginç bir şekilde de çok seviyorum. Tam böyle hep bir ağızdan kol kola verilip söylenecek bir şarkı. Rahatça finale çıkacaklardır. Ayrıca rica ediyorum 2. soloyu söyleyen sivrisinek sesli sussun ya… 4 puan!

Kemal Can : Simone’yi seçmedikleri için Danimarkalılara hala çok kızgınım. Şarkıyı ilk başlarda hiç sevmiyordum ama dinledikçe kulağım alışmaya başladı. Çok kötü değil ama klasik, alışılmış son 2 senenin Danimarkası. 2 puan!

Latif Can : Danny “In da club” havası alıyorum sanki nakaratta ama sallıyor da olabilirim. 4 puan!

Maral : Ben bu askerleri çok beğendim :’)) sevmeyen insanları anlamıyorum nakaratta arenada herkes kendinden geçecek yüksek temposu alıp götürür ve final görür 4 puan!

Ersin : Neo boyband tadında vokalleriyle ilk sıralara oynamayacaklar ama Danimarka ve Kopenhag’ın coolluğuna yakışmış. 4 Puan!

Nazif : Sıradanlık. 1 puan!

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top