SON HABERLER

ANALİZ: Çek Cumhuriyeti 2016

(Bir kazansalar da Prag‘a gitsek…)

Öhöm öhöm…

İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirilecek 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Çek Cumhuriyeti’ni I Stand adlı şarkısı ve güzel elleriyle Gabriela Gunčíková temsil edecek!

12901037_985400761495230_8958203710957729403_o

Haydi bu yılın Çek temsilcisi ve şarkısı hakkında konuşalım;

Güzellik?

Var.

Ses?

O da var.

Şarkı?

O da en güzelinden var.

Şimdi biz Çek Cumhuriyeti’ne “Helva yapsana,helva yapsana…” demeyelim de ne yapalım?

Kısa bir Eurovision tarihi olan Çek’ler,kendilerinden klasik ve hafif besteler beklenirken daha ilk seneden metal grupları Kabat ile herkesi şaşırtmıştı.

Sonraki yıl bambaşka bir tarzla yarışmaya döndüklerinde sahnede seksi dansçılarıyla istedikleri sonucu yine elde edememişlerdi.

Velhasıl eskinin Çekoslovakya’sı şimdinin Çek Cumhuriyeti,yarışmada maalesef final yüzü göremedi.

Česko Slovenská SuperStar yarışmasının 2nci sezonunda finalist olarak adını kitlelere duyuran Gabriela henüz 23 yaşında. 

Yarışmayı 2nci tamamlamasına rağmen neredeyse kazanandan daha popüler hale geldi ve takiben aynı yıl Universal Music Group ile albüm anlaşması imzalayarak Dvojí tvář albümünü piyasaya sürdü.

Çek Grammy’leri olarak da bilinen 2011 Český Slavík Awards’da Yeni Sanatçı ödülünü kazandı.

Amerikalı vokal koçu Ken Tamplin’in çalışmalarından başarıyla meszun olan Gabriela, aynı yıl içinde Amerikalı rock grubu Trans-Siberian Orchestra’da vokal oldu ve toplam 120 şovu kapsayan iki turneye çıktı. Aynı yıl gruptan ayrıldı.

Bu yıl direkt görevlendirmeyle temsilcisini seçen Çek Cumhuriyeti Resmi Kanalı CT, bayrağı Gabriela Gunčíková’ya teslim etti.

Şarkısı için çalışmalara başlayan sanatçı Christian Schneider, Aidan O’Connor ve Sara Biglert gibi uluslararası bir ekiple çalışarak I Stand şarkısında karar kıldı.

Sesi ve güzelliğiyle tüm doğaya hükmedecek bir etki bırakan Gabriela,bu yılın en iyilerinden olarak bahsediliyor.

Vurucu girişi sonrası her ne kadar amatör ellerden çıktığı her halinden belli olan klibi de Gabriela’nın sesi ve güzelliğine bir başka örnek.

Peki.

Bu yılın en çok beklenen performanslarından birine daha hazırız.

Bol şans,her daim bizi kendine çekecek bir şeyler bulduğumuz güzel şehir Prag’ın ülkesi Çek Cumhuriyeti!

ESCin5 Çek Cumhuriyeti için ne diyor?

Ersin: Çek’ler ağır silahlar donanmayı bırakıp daha sade seçimler yapmalı bu sene olduğu gibi. Playlistime ekledim,
ama Çek Cumhuriyeti’ni harcayacaklar Matmazel! 5 Puan!

Helin Ege : Bence ne yaparlarsa yapsınlar benim gözümde hiçbir şarkıları Hope Never Dies kadar güzel olmayacak. Ha bu şarkı kötü mü? Hayır ama onları finale yine taşıyacağını düşünmüyorum. 3 Puan!

Kemal Can :Tıpkı geçen sene olduğu gibi bu sene de Çek Cumhuriyetinin şarkısına bayıldım! Çok güzel bir şarkı. Gabriela’nın çok güçlü bir sesi var. Eminim yarı final gecesi bizi çok etkileyecek. 4 Puan!

Latif Can : Şarkı finale çıkamamak için hazırlanmış gibi. Çok sıkıcı bir şarkı. Yani anlamıyorum bir şarkı hazırlarken hiç bakılmasa bile bir istatistik gibi bakılsa bu şarkı yarı finalde şüphesiz elenenler diliminde olurdu. 1 Puan!

Maral: Kimse kusura bakmasın ama kimse bir Hope Never Dies olamaz. Kusura bakma canım elendin. 1 Puan!

Nazif: Geçen seneye göre kat kat güzel bir şarkı, klibi çok hoş olmuş, sahne performansi da etkileyici olursa iyi bir derece alabilir. 3,5’dan 4 Puan!

Tolgahan : Çok iyi. Çek Cumhuriyeti artık finali görsün. 5 Puan!

1 Comment on ANALİZ: Çek Cumhuriyeti 2016

  1. Çek’lerin Eurovision tarihlerine bakacak olursak bu sene olumlu yönde gelişme var gibi. Gabriela iyi bir seçim olmuş temsil açısından. Şarkı hoş, solist hoş. E bir de güzel bir sahne performansıyla taçlandırılırsa bu şarkı neden derece alamasın?

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top