SON HABERLER

ANALİZ : Belçika 2016

Belarus’tan, Avrupa’nın bir ucuna uçuyoruz! Bu haftanın ilk durağı çikolatanın kalbi Belçika!

Geçtiğimiz yıl Loic Notten ve şarkısı “Rhythm Inside” ile dördüncü olarak çok iyi bir iş çıkartan Belçika’yı Stockholm’de enerji dolu bir genç isim, Laura Tesoro temsil edecek.

Laura

Laura Tesoro, 19 Ağustos 1996’da İtanyan bir baba ve Belçikalı bir annenin kızı olarak Belçika’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda da her zaman müzik ile iç içe olan Laura, aslında tam bir multi-talent. 8 yaşındayken ünlü bir televizyon dizisinde rol almış, 11 yaşındayken ise bir müzikalde başrol oynamış. Çocukluğu hem müzik hem de oyunculuk ile geçen Laura, 2014 yılında O Ses Belçika’ya katılmış ve üçüncü sezonun ikincisi olmuştur. O dönem sahne performansları ile oldukça konuşulan Laura,  yarışmadan hemen sonra “Outta Here” isimli ilk single çalışmasını yayınlamıştır. Bu şarkı ile Belçika listelerine hızlı bir giriş yapmıştır.  2015 yılında da “Funky Love” isimli single çalışmasını piyasaya sürmüştür.

Eurosong 2016

2015 Kasım ayında, Belçika’nın Eurovision temsilcisinin ve şarkısının belirleneceği Eurosong 2016 isimli ulusal finalde yarışacağı resmi olarak açıklanmıştır. Yarışmanın ilk şovunda Hadise’nin “Düm tek tek” isimli şarkısını söylemiş ve büyük beğeni toplamıştır. İkinci şovda, Eurovision için hazırladığı “What’s the pressure” isimli şarkıyı ilk defa canlı söylemiştir. İlk yapılan halk oylamalarını birinci olarak tamamlayan Laura, finalin en büyük favorisi olmuştur. 17 Ocak 2016 akşamı, Hadise ve Christer Björkman’ın jüri koltuğunda oturduğu Eurosong 2016 büyük finalinde ise hem halkın, hem de jürilerin oyları ile Belçika’yı temsil etme hakkını kazanmıştır.

“What’s the Pressure”

Şarkının söz yazarları ve bestecileri arasında bir Türk‘de var! Funk, rock ritimleri ile modern/kentsel pop müziğin birleşimi olan “What’s the Pressure” isimli şarkı, Sanne Putseys, Louis Favre ve Birsen Uçar tarafından hazırlanmıştır.

Şarkının resmi video klibi 12 Mart günü yayınlanmıştır.

ESCin5 ne diyor?

Tolgahan : “What’s the pressure” ilk duyduğum andan beri sevdiğim bir şarkı. Kesinlikle Belçika hem gönderdiği bu genç yetenek ile hem de bu enerji dolu şarkı ile yükseklerde olmayı hak ediyor. Laura’ya ve şarkısına benden bir 5 puan!

Latif Can : finale çıkacaktır yukarılarda da olacaktır ama çok da sallamayacaktır. 4 puan!

Kemal Can : Belçika tatlışlıkta, Avusturya’dan sonra ikinci favorim. Laura’nın sahne ışığı ve enerjisi seyirciyi ekrana yapıştıracak bence. Şarkı da bir o kadar tatlış. Umuyorum güzel şeyler yapacak. Puanım 5!

Helin Ege : Bu seneki en iyi şarkılardan kesinlikle. Yalnız sahne şovu ulusal final gibi olacaksa çok da büyük etki bırakmaya bilir. 5 puan!

Maral : İlk dinlediğimde yerimde duramadım. High School Musical havasında ve ben bu havaya bayıldım. Bu şarkıyı sevmeyenleri de anlayamıyorum. Yüksek temposu şarkı sözleri sayesinde iyi bir derece yapar gibi (lütfen yapsın) 5 puan!

Nazif Can : Pop şarkı denince akla gelen tipte. İnsanı pek etkilemese de güzel bir şov ve sevecenliği ile iyi bir derece  alabilir. 3 puan!

Ersin : Şarkı benim için tam bir Belçika imzası. Yaratıcıları arasında bir de Türk var. Bana bunlarla gel Belgique! 4 Puan!

About Tolgahan (178 Articles)
Yaş: 23 Şehir: Antalya, Türkiye Okul/Bölüm: AIU/Turizm ve Otel İşletmeciliği - Innsbruck Üniversitesi/Hukuk Fakültesi Bulunduğu Eurovisionlar: 2015 Referanslar: OGAE İtalya, ESCin5, The Music Of Now Eurovision
Contact: Twitter

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top