SON HABERLER

ANALİZ: Belarus 2016

Bugün,yolumuzun üstündeki bir diğer durak olan ( buz tutan tabeladan doğru okuyabiliyorsak ) Belarus‘la devam ediyoruz!

Hızlı hareket edelim,burası epey soğuk!

İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirilecek 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Belarus’u Help You Fly adlı şarkısıyla Alexander Ivanov (aka Ivan) temsil edecek!

-best10059-best

Беларусь,

Belarus,

Beyaz Rusya,

Belarussia…

Avrupa dillerinde Belarus’u tanımlamak için birçok isim var,ama onun adına yarışacak tek isim:

Alexander Ivanov!

29 Ekim 1994’de Rus ve Beyaz Rusya melezi olarak Belarus’un Gomel şehrinde dünyaya gelen Ivan,Rusya’da da en az Belarus’da olduğu kadar tanınıyor.

2009’da kendi kurduğu Ivanov grubuyla St. Petersburg’da müzik üreten Ivan,aslında müzik kariyerine aynı yıl katıldığı Mass Medium Fest ile başladı.

2014 yılında Five Stars müsabakalarını kazanarak Rusya’yı Intervision Şarkı Yarışması‘nda temsil etme hakkı kazanıyor fakat adeta bir Sovyet geleneği gibi yarışma hiç düzenlenmiyor.

Bir yıl sonra 2015’de katıldığı TV Project Main Stage‘de finale kalır ve Yapımcıların Tercihi Ödülü’nü kazanır.

10254009_632721086805508_6016656263867727737_n

Başarı dolu birkaç yılın ardından Ivanov,Belarus’u 2016 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil etmek üzere,Belarus resmi yayın kuruluşu BTRC tarafından düzenlenen Eurofest 2016 elemelerine katılır.

Dokuz farklı sanatçı ve şarkıyla yarışmak üzere finale kalır ve bu geceden canlı çıkarsa Stockholm bileti onun olacaktır.

Ve… 2005‘de Natalia Podolskaya‘nın Nobody Hurt No One ve 2012‘de Buranovskie Babushki‘nin Party For Everybody‘nin yaratıcıları yapımcı Victor Drobysh ve söz yazarı Mary Applegate ile yaptığı işbirliği sonuç vermiştir.

Belarus’u Stockholm’de temsil edecek isim anons edildiğinde beyaz ekranda Ivan ve şarkısı Help You Fly vardı.

Help You Fly içerdiği asi ve iyi aile çocuğu ritimleriyle harmanlanmış pop-rock soundlarıyla Ivan’ın dış görünümüne iyi uyum sağladığını düşünüyorum.

Güçlü canlı performansı ve gizemli aurası,abartılmamış bir sahne şovuyla adını büyük finale yazdırabilir.

Ivan’ın büyük finale uçmasına yardım edecek misiniz? İzleyin ve siz karar verin.

Bol şans,uzun uzun adamların diyarı Beyaz Rusya!

ESCin5 Belarus için ne diyor?

Ersin: Eyes That Never Lie ayarında bir şarkı bekliyordum bu sene. Şarkı kendi içinde istikrarsız,çok sevemedim.   2 Puan!

Helin Ege : Şarkının giriş (ve aynı zamanda orta) kısmındaki melodi o kadar güzel ki keşke bütün şarkı sırf ondan oluşsaymış. Belli bir yerden sonra dinleyemiyorum. Yine olmadı Belarus ya… 2 Puan!

Kemal Can : Şarkı tipik Belarus şarkısı.Sıkıcı ve durağan. Çok güzel değil,finale çıkabileceğini sanmıyorum. 2 Puan!

Latif Can : allah başka belarus vermesin her sene birbirinden sıkıcı şarkılar yolluyorlar. 2014 hariç tabii… 1 Puan!

Maral: NE GÜZELSİN SEN BE diyerek başlamak istedim çünkü gerçekten aradığım tarzda Eurovision şarkılarından kendisi. Allahım döndürüp döndürüp sürekli dinliyorum ne güzelsin ne tatlısın ama Time’ın Eurovision finaline çıkamamasını düşünerek bu yıl baya endişeliyim.Özetleyecek olursak;çok beğendim, gerçekten. Sahne Şovunu çok merak ediyorum. 5 Puan!

Nazif: Belarus, sonuna kadar dinleyemedigim şarkılardan biri. Şarkının tarzı, şarkıcınin sesi katlanilacak gibi değil bana göre. 1 Puan!

Tolgahan : Ben bu şarkıyı seviyorum. Ivan’ın tarzı, sahne duruşu ve sahne performansı üzerinde çalışılırsa daha güzel olacağına inanıyorum. Finale kalmasını umduğum bir ülke. 4 Puan!

1 Comment on ANALİZ: Belarus 2016

  1. Ivan iyi hoş da Help You Fly çok da Eurovision ayarında bir şarkı gibi gelmedi bana. Geleneksel ezgilerle rock müziği harmanlayıp daha iyi sonuçlar alındığını gördük ama bu olmamış.

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top